Šlágr pro Energii! Dorost na Slavii oslavil desátou výhru v řadě

Deset, padesát devět, dvacet jedna a dvacet sedm. To je bilance karlovarského dorostu po deseti zápasech sezony. Ve všech deseti zápasech svěřenci Tomáše Andryse vyhráli. Vstřelili padesát devět gólů, inkasovali jich dvacet jedna a získali dvacet sedm bodů. Posledních sedm gólů si připsali v souboji mezi prvním a druhým místem na pražské Slavii. Už v první minutě energetici vedli 2:0. Do konce utkání skórovali ještě pětkrát a i díky pozornému Martinovi Psohlavcovi, který v extralize letos nastoupil poprvé, inkasovali pouze třikrát. Svou výhrou si upevnili první místo skupiny s pětibodovým náskokem na druhou Slavii.
Extraliga dorostu, 10., so 7.10.2023, Praha, Zimní stadion Eden
Slavia
3:7
1:5, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 17:37 Matějovský (4/5), 24:37 Huk (5/5), 56:12 Šámal (Matějovský; 4/5) – 00:09 Slavík (Wardas; 5/5), 00:41 Tomek (Kváš; 5/5), 11:07 Poizl (Slavík; 5/5), 11:40 Habla (Kožík; 5/5), 19:08 Dyk (Wardas; 5/5), 36:30 Wardas (Tomek; 5/5), 51:13 Kváš (Tomek, Blažek; 5/5). Rozhodčí: Horažďovský – Bernard, Zahradníček. Diváci: 47. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:7, 3:7.
diváci47
Slavia: Höhlig (12. Neduchal) – Lorenz, Skyba, Labuzík, Pšenička, Marek – Huk, Keller, Švancar, Kucharčík, Holejšovský, Tittl, Matějovský, Tichý, Šámal.
Karlovy Vary: Psohlavec – Čermák, Dyk, Pelikán, Kubizniak, Postl, Kůrka – Habla, Kváš, Wardas, Šilhan, Poizl, Slavík, Šedivec, Kožík, Tomek, Blažek.

Na světelné tabuli svítil čas 0:09 a David Höhlig už ze své sítě lovil kotouč. Po úvodním vhazování totiž energetici získali kotouč a s ním na holi se k brance vydal Lukáš Slavík, kousek před modrou ho poslal do úschovy Viktorovi Wardasovi a sám uháněl před branku. Kousek před ní mu Viktor kotouč vrátil a Lukáš si položil gólmana a přes něj nasměroval kotouč do branky. Následně to vypadalo, že energetici přijdou o pásmo, ale na modré si kotouč zabral Michal Kváš a otočil zpět Petra Tomka. Ten vyhrál závod v bruslení a v čase 00:41 zakončoval z mezikruží do rohu prázdné poloviny klece.

Takový vstup do utkání se hned tak nevidí, neuběhla ani minuta zápasu a energetici vedli 2:0. Martin Psohlavec v karlovarské brance musel zpozornět ve čtvrté minutě, když střílel Matouš Jan Kucharčík. Na další větší šanci Slavie, kdy pálil Artur Matějovský měl karlovarský gólman připravenou lapačku.

Ke změně skóre nedošlo ani během oslabení energetiků, protože Martin Psohlavec si poradil s dorážkou Petra Labuzika. Po polovině třetiny následovala další černá minuta pro pražské mladíky. V čase 11:07 hned po buly se na hranici kruhu ke kotouči dostal Viktor Wardas a okamžitě ho poslal kolem tyčky do branky. Po dalším vhazování si k mantinelu pro kotouč dojel Šimon Kožík, podržel ho za brankou a pak ho poslal na hokejku Jakuba Hably, který v čase 11:40 navzdory třem soupeřům kolem sebe pálil z mezikruží. Po tomto gólu David Höhlig přenechal místo v brance Jakubovi Neduchalovi.

Z úniku padla také první branky Slavie, kdy se v čase 17:37 ve vlastním oslabení sám ocitl před karlovarskou brankou Artur Matějovský. Gól do šatny svým hostitelům energetici přibalili v čase 19:08. Kryštof Dyk poslal do akce Viktora Wardase, který se snažil prokličkovat k brance, ale dostal se mezi tři soupeře, kotouče se tak znovu ujal Kryštof Dyk a poslal ho přesně pod víko - 1:5.

Ve druhé části zápasu musel už v prvních sekundách zasahovat Martin Psohlavec, na kterého se vypravil Petr Labuzík. Následně museli domácí bránit další oslabení. To paradoxně skončilo gólem do branky energetiků. Ti si totiž nepohlídali návrat Davida Huka z trestné lavice a ten z úniku úspěšně zakončil - 2:5. Vstřelená branka hráče Slavie povzbudila a změnila obraz jejich hry. Na ledě byli důraznější a více si hlídali karlovarské střelce. To však platilo i obráceně. Přesvědčil se o tom například i Filip Tittl, který měl našlápnuto k úniku, ale narazil na Matěje Pelikána a bylo po šanci.

V početní výhodě energetiků zachránila pražského gólmana po střele Vlastimila Blažka tyčka u jeho branky. Opustit pásmo odmítl ve třicáté sedmé minutě Petr Tomek, který dobruslil na modré kotouč a poslal ho do kruhu, kde byl připravený Viktor Wardas a parádním rozmachem ho poslal ke vzdálenější tyčce - 2:6.

Třetí část v prvních minutách nepřinesla žádné větší šance ani na jedné straně. Ne že by se hráči obou týmů nesnažili, ale kvůli napadání rozehrávek prostě neměli šanci se na delší dobu usadit v jednom nebo druhém pásmu. O tom se přesvědčil i Artur Matějovský, kterého ve čtyřicáté šesté minutě nejprve odzbrojil Matěj Pelikán a následně jeho další pokus zlikvidoval Martin Psohlavec. Pražští mladíci s ubývajícím časem zvyšovali svou střeleckou aktivitu, ale z branky se však v čase 51:13 opět radovali energetici. Michal Kváš za brankou vybojoval kotouč a poslal ho na Vlastimila Blažka, ten si najel vedle branky a nabil Petrovi Tomkovi do mezikruží. Následně se kruh uzavřel, protože se kotouč odrazil k Michalovi Kvášovi, který ho z úhlu poslal do branky.

Hráčům Slavie v tomto zápase očividně svědčila oslabení. Svůj třetí gól vstřelili v čase 56:12, kdy z jejich oslabení neuplynula ani minuta a Viktor Šámal získal ve svém pásmu kotouč a vydal se s ním do akce. Cestou ho poslal na Artura Matějovského, který mu ho před brankou vrátil a Viktor Šámal zkorigoval skóre - 3:7. V závěrečných minutách Jakub Neduchal sebral Viktoru Wardasovi šanci na hattrick a poslední slovo měl Martin Psohlavec, který zmařil šanci Matouše Jana Kucharčíka v čase 59:08.

Tomáš Kucharčík (HC Slavia Praha):

Rozhodla první třetina a náš nástup do ní. Zklamalo mě, že hrajeme s prvním a měli jsme očekávat jejich sílu, kterou respektujeme. Bohužel podle toho ten začátek nevypadal. Bylo to ustrašený. Oni šli v prvních třech minutách dva na jednoho a to bohužel rozhodlo. Soupeři pak narostly křídla, ale my jsme se naštěstí prali do konce. Nicméně už bylo po zápase.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Nicméně se nám povedl vstup do zápasu, který byl podle mě nejlepší od nás v letošní sezóně. V druhé třetině začala Slavia trošku hrát, ale my jsme to završili šestým gólem a ve třetí třetině jsme si už utkání pohlídali.